| uilya a întrebat:

Cati ani faci la facultatea de medicina sectia de pneumologie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci intai facultatea de medicina generala 6 ani, apoi rezidentiat pe pneumologie inca 5 ani.

Elianna
| Elianna a răspuns:

6 ani + rezidentiat (de la 3 la 7 ani)= 9 pana la 13 ani! Intreaba la o facultate cat este rezidentiatul la sectia "Interne"!

| darrio2007 a răspuns:

6 ani facultatea si 6 ani rezidentiat.Fiica mea este la medicina in Iasi.Cardiologie.

| chivas21 a răspuns:

6 ani facultatea (3-7ani rezidentiat) parca asa era!

| anamaria_2106 a răspuns:

Facultatea de medicina este de 6 ani si nu exista nici o "sectie" in cadrul facultatii. toti studentii fac 6 ani de medicina generala dupa care in functie de ce specializare isi alege fiecare se mai fac3-7 ani de rezidentiat