| AnnaDm a întrebat:

Imi poate spune cineva cati ani durează sa faci facultatea de medicina in Irlanda si daca este secția dermatologie?

2 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Cu tot cu rezidențiat, durează 7 ani. Există secție de dermatologie. Problema pe care ai avea-o sunt banii. Chiar dacă n-ar trebui să plătești studiile (cursurile), costă mult să locuiești în cămin, mâncarea, transportul. Plus că e o vreme tare cumplită acolo, e foarte frig, un frig umed, nu e mai deloc vară (cel mai mult s-au înregistrat 27 de grade), plouă în fiecare zi aproape (au maxim 10 zile pe an cu soare). Multă baftă

| Oboroceanu_Valeria_1996 a răspuns:

De unde cunoașteți că în Irlanda putem învăța medicină gratuit?