| jasmina a întrebat:

Cati bani se dau la medic la o nastere normala intr-un spital de stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bani da cine are, cine nu...tot naste...

Anna
| Anna a răspuns:

Destul de multi. Daca nu le dai inainte, nici macar nu se uita la tine.In Bucuresti, la o nastere normala se da intre cel putin 500-600 ron.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

De la 100 de Euro pleaca. Dar stai linistita ca femeile care nu au bani deloc si nasc ce fac, le dau Dr-ii afara din spital?
Eu cand am nascut am dat la Dr 150 de Euro, iar la moasa nu am dat nici un ban ca nu s-a purtat frumos si tocmai de aia nici eu dupa ce am nascut nu m-am purtat frumos cu ea si tot 3 zile am stat in spital.

| DenissaDeea a răspuns:

Pai dai cat te tine buzunarul, mai mult sau mai putin, cred ca cel mai bine e sa stii cu cine vei naste''adica medicul''si ii vei da lui cat crezi ca poti plati, nu trebuie sa exageram cu datul banilor.anul trecut stiu ca o nastere normala la o clinica privata a costat 500lei, cu toate servicile cuvenite unei nasteri, dar depinde mult si medicul care te asista la nastere, unii medici iti ia banii mai putini, iar unii mai multi banii...

| valsulnorilor a răspuns:

In spitalele din jud.Bacau destul de mult 500 ron +. Cezariana 1500 +, mai bine mergi la privat ca e la fel si serviciile sunt extra.

| selef a răspuns:

Urat ca trebuie sa pui aceasta intrebare dar stiu ca ai dreptate nu stiu ''cursul la nasteri".

| gherghe_9739 a răspuns:

La o nastere normala nu se da nici-un ban, spitalizarea este gratuita.

| nely a răspuns:

Eu am fost asistata doar de moasa si doctorita.la fiecare le-am dat cate 150 ron(tg-mures), iar doctorita m-a vizitat in fiecare zi cat am stat in spital si banii a vrut sa-i ia abia la sfarsit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Între 500 și 1000 ron.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar fi nimica, pentru ca noi platim o gramada de bani la sanatate si poate stam in spital 2-3 zile maxim in 10-20 ani. Dar pentru ca, noi i-am invatat sa le dam bani, la Cluj 500 ron natural si cezariana am inteles vreo 800-1000. Sa ne fie noua rusine ac am invatat sa dam si sa primim bani peste tot sa fim bagati in seama, NE MERITAM SOARTA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotia mea a dat la doc. 600 ron si la asiatenta100 ron iar la moasa150 ron