| Sara2 a întrebat:

Cati cm e normal sa aiba in talie o femeie de 1. 70 inaltime ca sa arate bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Eu am 1, 70 si 64 cm in talie, dar ma consider foarte slaba. Nici nu vreau sa imi imaginez cum as arata cu 60 cm in talie!
Cred ca daca ai avea undeva in jur de 67-68 ar fi ok happy.

11 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Măi, asta depinde şi de celelalte măsuri. Cât ai în şolduri şi în umeri sau la bust, să fii proporţionată frumos. şi evident, de forma corpului. O prietenă are mai mult de 1. 70, are 1. 75 dacă nu mă înşel şi are în talie 61 de cm, iar în şolduri 90, corp în formă de clepsidră, şi o prinde bine, deşi e cam slăbuţă. happy

| raluk27 a răspuns:

Eu am 59 si sunt multumita happy Hai, un 60 ca sa arati ca un model tongue
La 67-68 esti deja grasa. wtf!

| DeeaMarry a răspuns (pentru raluk27):

Modelele nu sunt niste exemple demne de urmat!
Noi suntem oameni normali, cu o viata normala, deci trebuie sa avem si un corp normal. Nu mergem pe podiumuri, asa ca cel mai important lucru pentru noi e sanatatea!
Daca ai stii cate probleme de sanatate au modelele. Nici nu vreau sa ma gandesc!
Nu esti grasa la 67-68 cm in talie daca ai corpul proportionat. Am spus mai sus ca eu am 64 cm in talie, la 1, 70 si 51 kg. Cantaresc foarte, foarte putin pentru inaltimea mea, deci sunt slaba, si tot am 64 cm in talie.

| raluk27 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Am vrut sa spun ca poti avea 60 in talie si in acelasi timp sa arati normal. Nu e imposibil. Faza cu talia tine si de conformatie, de zestrea genetica. Cunosc fete cu picioarele ca betele si cu talia dreapta, fara forma.

| Demonull a răspuns:

Câți ii dă Dumnezeu happybine să sperăm că nu prea darnic.laughing

| Pitbull305 a răspuns:

Poi cred ca 50 cm, nu stiu.

| Sara2 explică (pentru Pitbull305):

Pai... 60 au fotomodelele straight face si ele sunt prefecte, dar parca prea slabe

| Pitbull305 a răspuns (pentru Sara2):

Atunci 70 laughing

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

60 trebuie sa ai daca vrei sa fii model dar daca nu ca sa arati bine poti avea si 65 nu 50 cum a spus cineva mai jos

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Eu am 1.70 m si 50 in talie, si mi se pare ca sunt grasa, sincer. Nu stiu ce-i cu mine!

| teiuby0 a răspuns:

100cm