| adytza0700 a întrebat:

Este pacat sa donezi organe sau sange?

10 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu cred. Este chiar un gest de milă să îţi dai o părticică de trup pentru ca altcineva să trăiască. Părerea mea...

Pa, pa!

| MCRgurl a răspuns:

Este.am vazut eu intr-o carte gen biblie.este pacat sa mori pentru altu donand organe dar daca donezi niste sange nu e nimic

| iEmonel a răspuns:

Nici sa donezi sperma nu e pacat.

| blueangel99 a răspuns (pentru iEmonel):

Huh, ce visezi tu acolo? -_-

Răspuns utilizator avertizat
| Marius151 a răspuns:

Sa donezi sange e chiar foarte ok, dar de organe gandeste-te ca si tu ai nevoie de ele.

| vladix2011 a răspuns:

Nu e deloc. Faci un bine chiar.

| IlieRg a răspuns:

Depinde... eu am donat sange si nu te doare dar organe nu

| Dede741 a răspuns:

Nu este un pacat este chiar bine. Dumnezeu te va ajuta daca si tu ii ajuti pe oameni.

| aidytza79 a răspuns:

Nu