| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac pentru prima data injectii cu moldamin si imi este foarte frica sad Numai cand ma gandesc imi vine sa plang..Cine a mai facut, cat de tare dor? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| idhenriette a răspuns:

Buna! Eu am primit injectii cu moldamin anul trecut de mai multe ori. Nu este placut si doare, dar e suportabil. happy trebuie sa fii calma, nu te incorda. Nu vei primi injectia brusc, cum se dau alte injectii pentru ca are o consistenta mai groasa. Ti-o vor da mai incet si vei simti de parca ti se intareste muschiul. Vei simti durerea inca vreo 10 minute dupa, dar va fi bine! Nu te stresa! Si eu am plans de cateva ori dupa ce am primit-o, pentru ca nu imi plsce durerea dar eram mai mult speriata. Bafta!

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru idhenriette):

Acum,Dumnezeu cu mila.sad Nu am facut in viata mea injectii cu moldamin si am auzit ca doare tare si sunt foarte speritata.Maine imi face prima injectie si nu cred ca voi putea dormi in noaptea asta..Am pielea sensibila si sunt o fire emotiva si imi este foarte frica. Oricum, multumesc pentru raspuns.