| SaveTheNature a întrebat:

Cauterizare sau Operatie de "deviatie de sept"? Va rog sa ma lamuriti cu ceva.
V-am povestit zilele trecute ca am aproape non stop nasul infundat ( dar in special la praf, polen, si frig). deci cam tot anul.
Am fost la doctor la ORL. si s-au intamplat urmatoarele:

1)Mi-a dat tratament impotriva alergiei : Telfast( comprimate) si Avamys (spray)
Tratament pentru infectie antibiotice azitorox( azitromicina)
Si inca un spary care sa desfunde nasul si usor anti -alergic.(bixtonim).- pentru ca am si infectie.
2) In cazul in care tratamentul nu da roade, imi va face cauterizare.
3 ) Ca am si deviatie de sept la nara stanga si poate ma opereaza si pentru deviatie de sept.

Pai ori alergie? ori cauterizare? ori operatie pentru deviatie de sept? ori infectie? PAI EU LE AM PE TOATE?
Niste pareri ceva cine se pricepe. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai polipi se poate face cauterizare. Daca ai deviatie de sept se poate face numai cu operatie.