| Voicu_Roxana_1999 a întrebat:

Ce alimente trebuie sa consum pentru a mă ingrasa!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

MErgi la sala si lucreaza cu greutati sa-ti dezvolti masa musculara si mananca alimente bogate in proteine.

| RAY a răspuns:

Grasimi, grasimile au 9 calorii per 1 gram,ceea ce inseamna ca grasimile ingrasa cel mai mult,slanina,sunca,nuci,untura ce e sanatos desigur, nu porcari gen fast food, pizza, daca imi spui varsta, inaltimea, activitatea ta zilnica isi spun ce imc ai

| sierra1 a răspuns:

"Ce alimente trebuie sa consum pentru a mă ingrasa"

- pâine cu cartofi
- paste cu pâine
- grăsimi la greu, dacă se poate tot cu pâine
- și așa mai departe...

| pisciutza19 a răspuns:

Carbohidrati mukti, sala nu ingrasa la sala pui doar masa musculara dar nu inteleg de ce vrei sa te ingrasi? inca o alternativa ar fi sa iei vitamine.

| Voicu_Roxana_1999 explică (pentru pisciutza19):

Sunt prea slaba! 45 kg. 19 ani. 1.60

| pisciutza19 a răspuns (pentru Voicu_Roxana_1999):

Cu timpul o să te îngraşi ți-am zis mănâncă carbohidrați, mănâncă gustări multe între mese, dulciuri după ce mănânci mâncare, prin sala faci doar masa musculara, ia vitamine. Încă o alternativă ar fi ss a iei anti cinceptionale cu recomandarea medicului bineînţeles asta dacă ai delegrari de ciclu dacă nu ai de ve să iei.

| Voicu_Roxana_1999 explică (pentru pisciutza19):

Am dereglări și de o luna!

| pisciutza19 a răspuns (pentru Voicu_Roxana_1999):

Iti recomand sa te duci la doctor.

| Buhh a răspuns:

Du te la un nutritionist pentru o dieta de ingrasare, apuca te de sala si antrenamente pentru un corp armonios.