| DariaZ a întrebat:

Ce analize trebuie sa fac pentru a afla dacă am herpes genital? La analizele de secretie se poate depista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu faci nici o analiza,alea is povesti,daca ai avea herpes ai vedea si tu singura.
Povestile alea ca herpesu este nu stiu ce virus is lamurit,doctorii astia au ajuns mai rau ca religiosii.
Nu pot pricepe cum doctor sa fii,deci ai o scoala,nu esti unu de asta fara prea multa scoala,deci sa faci o facultate ar trebui,zic ar trebuie ca se pare ei nu au o gandire de doctori.
Deci cum sa spui ca boala X se datoreaza unui organism strain daca tu nu ai vazut vreodata acel organism?
Cum poti sa spui asa ceva,eu sincer nu pot sai inteleg pe oamenii astia.
Candva cineva a zis ceva de genul :popa,politistu,pompieru si doctoru is la fel laughing si mare dreptate aveau.
Doctorii au ochelari de cal,ei nu vad,nu aud decat ce li s-a bagat pe gat la scoala,aia e tot,au o gandire limitata,chiar de le arati pe viu,le arati uite am asta,sa luam exemplu meu,mie imi apare herpes de asta la gura,la buze,dar asa din cand in cand,asta numai in anumite conditii,in general daca noaptea cand dorm mieste sete si nu beau apa, a doua zi ma trezesc deja cu inceput de herpes.

Am avut ceva relatii cu cateva femei, relatii asa cat de cat lungi si surpriza alea nu au nimic, absolut nimic, desi cu unele mam pupat si cand aveam alea la buze.
Atunci cum sai cred pe idiotii astia? Mai si zic vai se transmite, ok eu de ce nu am transmis nimic?
Deci astia bat campii la greu.De ce un organism care este in noi ar ataca sa zicem asa doara cand te speli pe cap si iesi afara unde este rece? Sau doara daca iti este sete si nu bei apa?

Nu vad cum.Organismul nostru are mereu aceiasi temperatura,indiferent ca este iarna cai vara,ca urmare acel organism,sau virus sa zicem ca ei nu vad de ce ar ataca ca te spalai tu pe cap si ai iesit afara la racoare laughing prostie mai mare nici ca am auzit.
Cas boli sunt,dar daca tu ca doctor nu poti vedea un organism,de ce sa spui da este un organism f mic nu il putem vedea dar sigur de la ala este,adica cei asta? Sintem la religie cumva?
Sau ar putea spune,avem o teorie,credem car fi un virus sau ce organism zic ei si ca deocamdata nul putem dovedi,dar facem tot ce putem sa il vedem si sa amelioram,nu asa ar trebuie spus?

Dar ce fac ei deja astia is doctorii religiei nicidecum ai stiintei,stiinta nu lucreaza cu credem sau este invizibil laughing lucreaza cu probe clare,cu chestii ce le vedem,iar cand nu,ar trebuie sa zica cai teorie,iar pana nu dovedesc sa ramana la nivel de teorie.

In cazul tau ca de altfel in tate cazurile unde bolile sunt datorate unor virusuri,ce zic ei, deci in toate cazurile nu iti arata da uite ai virusul X, asta pentru ca nu au ce sa iti arate.
Or sa iti faca ceva analize si or sa vada ceva dereglari, ori carente, depinde dupa caz, mai stiu eu pe unde si de acolo diagnosticul virusul lu peste prajit laughing fara sa il vada, asta ca asa s-a trezit 2 "destepti" ce au prostiti o intreaga planeta.

| dinaprilie a răspuns:

Prima analiza este medicul.