| Sucki a întrebat:

Ce analize trebuie sa-mi fac pentru a-mi da seama dacă am probleme la colon, gen dacă e iritat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Colonul iritabil e un sindrom, analizele iti vor iesi bune. Diagnosticul ti-l va da un medic specialist.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Se face radiografie.Ti se da sa înghiți o cana de bariu. Radiografia se face in doua etape. Prima data pe stomacul gol înghiți bariul si îți examinează stomacul, iar a doua zi îți face o alta radiografie in care îți examinează intestinele. La mine așa sa procedat. Acum posibil sunt aparate mai performante.

| OctavianSps a răspuns:

Colonoscopie. Un search pe net si gasesti tot ce trebuie sa stii.