| ioniiiiiM a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc:in afara de fructe si legume?winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiancaGeorgya a răspuns:

Eu cred ca ai putea manca de toate. Dar sa mananci putin din fiecare. Funda?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Câte un pic din fiecare nu a omorât pe nimeni.
Abuzul distruge!
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Alimentatia sanatoasa si sportul sunt cheia unei vieti sanatoase. Înafara de fructe si legume trebuie sa mananci alimente potrivite la timpul potrivit. Nu trebuie sa sari peste mese, mai ales micul dejun, invata sa mananci sanatos, evita zaharul in exces, incearca sa folosesti sare cat mai putina, mananca atat cat iti cere corpul.Mananca produse bogate in proteine, lactate, peste, oua, cereale, carne de pui etc.

| baru a răspuns:

Sall. Carne, oua lapte, branza, dulciuri. Comasat, minerale si proteine. La magazinele de specialitate gasesti. Un an nou fericit, tie si familiei tale Pa!

| darrio2007 a răspuns:

Carne, lapte, oua.

| BrD a răspuns:

Chestii comestibile...de unde'ai scos intrebarea?

| Ciprian a răspuns:

Mancarelaughing

| Shammal a răspuns:

Lichide: apa si pe langa acestea iubire; gasesti in tine o modalitate de a absorbii energia necesara direct

| Blackwoman27 a răspuns:

De toate dar sa nu abuzezi

| cristianorudi7 a răspuns:

Mancare

| StubblyTooth a răspuns:

Carne multa