| M371n1s7 a întrebat:

Ce as putea face inpotriva cosnstipatiei? ce ceaiuri sunt bune pentru constipatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai viață sedentară? Consumi alimente grele, tocături, mezeluri, grăsimi, etc?
Este timpul să renunți la așa ceva.
Consumă dimineața, pe stomacul gol câte o linguriță de semințe de in, este un excelent laxativ (efectul apare după minim 3 zile de la folosire), conține omega 3 bun pentru inimă și ficat.
Sănătate!
Pa, pa.

| deusfarm a răspuns:

In primul rand o alimentatie corecta cu multe fructe si produse bogate in fibre; daca totusi este cazul : ceai laxativ, ceai tranzit rapid ( fares ), ceai de crusin sau tabletele laxative pe baza de plante : herbolax, sennalax.

| DanielaMiky a răspuns:

Redigest plus ( este naturist si se iau 2-3 capsule pe zi ) rezolva toate problemele digestive inclusiv constipatia.

| ioana12345 a răspuns:

Importriva*