| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri se iau pentru constipatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndraNicoleta a răspuns:

Ceaiul de menta e special pentru asa ceva.
Numai bine!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Habar nu ai, ea este constipată, ceaiul de mentă o constipă si mai rau, Ăla se bea in caz de diaree.

| cat a răspuns:

Impotriva constipatiei se ia ceai de crusin (dar este bine sa nu abuzezi ). La Plafar sau alte locuri unde se vand ceaiuri mai poti sa soliciti si alte informatii. Ai grija, menta constipa, se da in caz de diaree. Pentru o constipatie cronica este bine sa te duci la medic sa-ti recomande eventual un tratament.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti, sau ai fost constipată? Cum ai reusit sa iesi afară? (La toaletă sa ai scaun)

| I9irina a răspuns:

Ceaiul de cimbrisor este cel mai bun.

| andrutzasiryky a răspuns:

Eu cred ca poti sa iei

colon help si eu eram constipata stiu cum e!sad

| amale a răspuns:

In farmacie se gaseste un ceai numit ADIPOS. e ffffffffffffff bun pentru asa ceva crede-ma.