| OwlMyGod a întrebat:

Ce as putea sa fac sa-mi grabesc arderile?
Am niste arderi foarte lente, si de aceea ma indras foarte repede.
Eu nu mananc mult, mananc foarte putin si totusi, ma ingras foarte repede...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și totuși, multă mișcare faci?
Pa, pa.

| OwlMyGod explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am timp sa fac miscare... sunt la liceu...
intru la 11 si scap la ora 7. sunt implicata in multe activitati ale scolii, nu prea sunt in stare sa mai fac miscare cand ajung acasa. iar dimineata, nici atat

| silvius162003 a răspuns (pentru OwlMyGod):

In viata mereu trebuie sa facem alegeri si acestea ne vor determina viitorul.
Tu esti singura interesata in sanatatea ta. Si cei care fac sport si cei care nu fac au 24 de ore pe zi, doar prioritatile difera!

| OwlMyGod explică (pentru zdrangoi):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
esti un geniu

| zdrangoi a răspuns (pentru OwlMyGod):

Nu chiar, doar incerc sa inveselesc lumea!
merçi oricum.
cat despre "arderi", intr-adevar : miscare!

| zdrangoi a răspuns (pentru OwlMyGod):

Si mai stiu una "tare" :
http://www.youtube.com/watch?v=pZFIoytqdB0

| OwlMyGod explică (pentru zdrangoi):

Asta e cea mai tare!

| Unec a răspuns:

Cheia nu e sa mananci putin, oragismul tau se epuizeaza. Cu cat ai mai multa masa musculara, cu atat arderile sunt mai intense. Fai exercitii calitative si mananca proteine pe masura efortului depus pentru a hrani muschii, si carbohidrati sanatosi precum legume, pentru energie. cum vrei sa-ti consrtuiesti masa musculara, pana reusesti, las-o mai moale cu fructele2 pe zi sa zicem, daca nu poti sa te reti la 1. Lasa de o parte prostioarele de la magazin, daca mananci+ hamburgerul. Fai Insanity. poti lua de pe net.

| Unec a răspuns (pentru Unec):

+ca ai si cum sa mananci corespunzator, fara sa dauneze aspectului fizic.

| silvius162003 a răspuns:

Cla 500 si 40 minute de miscare!

| OwlMyGod explică (pentru silvius162003):

Nu sunt o fire prea sportiva :-s

| Mastershot96 a răspuns:

Fa-i miscare alergare in parc(sau oriunde poti) ori daca ai posibilitatea sala nu conteaza ca mananci putin daca nu faci miscare(macar sa mergi pe jos distante mai lungi) este normal sa te ingrasihappy Bafta!

| Andrutzzzza a răspuns:

- Ora 8:00 – 1 ceai.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

Si eu am un program încărcat. La mine a fost nevoie sa slăbesc foarte repede. Fiind la karate am avut competiții in care trebuia sa intru cu anumită greutate. Si am apelat la aceasta dieta. Chiar merge. Bafta!

| Andrutzzzza a răspuns (pentru Andrutzzzza):

Nu slăbești chiar un kg pe zi dar... Tot slăbești!

| OwlMyGod explică (pentru Andrutzzzza):

Nu cred ca as putea sa tin asta... eu majoritatea timpului meu sunt la scoala...

| Andrutzzzza a răspuns (pentru OwlMyGod):

Dar, poți sa inlocuiesti produsele pe care nu le poți lua la școala cu produse care au foarte, dar foarte putine calorii. Multă bafta!