| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ati luat voi pentru concentrare si memorare si ceva energie? Ce recomandati? Ce v-a ajutat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand exercitiu al mintii intens si sustinut zilnic. Fara el, nimic nu te va ajuta. In perioadele de maxima concentrare (admitere la facultate, licenta, rezidentiat, lucrare de doctorat) am luat Memoplus, cam cu doua luni inainte de perioada de foc si pe toata durata ei, dar nu mai mult de 8 luni. Este foarte eficient daca mintea este exersata.

| Crackman a răspuns:

Somnul este cel mai bun.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Bagă memo plus nene. Cu ala am luat eu si Bacu si examenu ala din clasa a 8-a pentru liceu.

| DaniTDCI a răspuns:

Lecitina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport.

| leapșa a răspuns:

Singurul lucru care ma poate face sa concentrez, este ceaiul negru.
N-am idee ce-i cu el, dar la mine merge.
Atentie insa! Trebuie consumat dimineata deoarece contine multa cafeina.

| Anonimul4sdty a răspuns:

Paipentru memorie Ginko Bilpba iar enetgie Vitamina c.