| RAY a întrebat:

Ce cantar corporal sa imi cumpar? Chiar pot determina masa musculara, grasimea, apa?

https://www.emag.ro/cantare-corporale/brand/beurer/sort- pricedesc/c

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Oricare poti lua, care are functiile astea, dar testeaza, pune ceva si cantareste niste sticle de apa minerala sa vezi, arata procentu de grasime? HAHA! Daca arata...

Ia pe oricare, calitatea e cam aceiasi de fapt, eu am luat unu de la farmacie cu 250 lei in ianuarie 2009, care arata alea. Vezi sa mearga cu baterii de walkman, ca e mai bine decat cu aia cu litiu, e mai sigur ca ai de inlocuit. Al meu merge cu 4 din alea normale.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ce marca e?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Omron BF-400

| RAY explică (pentru Mosotti):

Dar oare chiar pot vedea acele cantare grasimea?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Eu ma indoiesc sincer. Eu nu am folosit alea, m-a interesat doar greutatea si atat.

| Alexandrionelu a răspuns:

Un cantar profesional, care îți poate indica destul de precis acești parametrii este destul de scump și nu cred că își merita investiția. La urma urmei, este doar un instrument de măsură, nu te ajuta efectiv cu nimic la obținerea corpului pe care ți-l dorești. Eu mai degrabă as investii acei bani într-un aparat de fitness, alimentație, suplimente, echipament sportiv sau un abonament pentru sportul preferat. În locul cantarului inteligent poți pur și simplu sa folosești oglinda, îți vei da seama când raportul dintre masa musculara și grăsime este cel dorit.
Spor la treaba!