| BOOBZen a întrebat:

Ce crema de soare sa folosesc ca sa nu ma bronzez mai deloc? Ar trebuie una cu factor ridicat sau exista creme antibronz? Mersi mult
P. S da da nu-mi place sa ma bronzez ok? ce e o crima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O ținută lejeră din in/bumbac subțire care să acopere cât mai mult corpul și aplică o cremă de protecție solară factorul să fie de 50/50+.
Pa, pa.

| elena a răspuns:

Este foarte simplu...nu mai sta la soare.

| Alexxys a răspuns:

Nu e nici o crima, ba din contra o sa fii fericita ca o sa traiesti mult si bine ca nu ai facut nu stiu ce cancer de piele. Bravo! De creme antibronzare ce sa-ti zic decat ca nu exista, in schimb trebuie sa folosesti creme cu SPF mare, cel mai mare pe care-l gasesti (eu am gasit una cu SPF 50 e cel mai mare de pana acum- Lancaster Sun Sport Extreme dar e scumputa, cam 100 de lei) si in rest cel mai bine ar fi sa nu te expui mult la soare si daca mergi la mare te duci sa te balacesti la orele alea ale diminetzi cand soarele nici nu s-a "trezit" si el bine. Nu te da cu creme SPF si apoi sa stai la soare ca o sardea ca oricum te bronzezi, pan la urma cremele SPF te protejeaza de razele violete(alea rele, ca mai sunt si unele bune) dar nu si de bronz.

| BugsBunny_8643 a răspuns:

Pai iti trebuie o crema cu factor ridicat de exemplu eu am una de +50 de la NIVEA si m-a bronzat putin, OK, OK putin mai mult dar eu am stat doar la soare nu am intrat in apa pentru ca sunt racit/a!

| Lolololalali a răspuns:

Crema solara cu SPF 50.
Ce zici de asta? http://living-or-not.blogspot.com/......-care.html

P.S. Nici mie nu prea imi place. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice crema folosesti, nu vei scapa de bronz.Crema este de preferat sa aiba factor de protectie 30(acestea sunt cele mai recomandate). Pentru a te bronza cat mai putin, evita pe cat posibil expunerea la soare.

| Papusika_4806 a răspuns:

Nu, nu este nici o crima, fiecare are preferintele lui. Eu una nu stiu de creme antibronzat, insa cumparati o crema cu factor ridicat, nu stiu exact care numar este, du-te la farmacie si cumparati una, sau din magazine unde detin creme de bronzat si intreaba de crema cu factor foarte ridicat. A, si era sa uit, incearca sa nu te expui prea tare la soare in timpul zilei, pentru a evita aceasta neplacere. Bafta!