| Zambaretu1 a întrebat:

Vreau sa ma duc la mare, si sa nu ma bronzez deloc.
Exista vreo crema anti-bronzanta, si daca stau toata ziua in soare sa nu ma bronzez? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mirunaaaa a răspuns:

Doar crema cu factor de protecţie foarte ridicată te poate ajuta. şi şi aceea aplicată o dată pe oră. Însă,şi la cea mai mare umbră pătrund razele UV deci,oricât de-ai feri, tot vei avea ceva urme de bronz, mai ales că vorbim de mare. Nu cred că sunt şanse să nu te bronzezi. poţi încerca să dai un strat extrem de gros de cremă care să îţi acopere tot corpul cum mai vezi la unii oameni, dar cred că şi aspectul contează. Încearcă hidratarea permanentă, cremă factor 50+ şi rezistentă la apa neaparat! Baftă.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încearcă o cremă cu protecţie solară foarte mare (SPF 50+), preferabil rezistentă la apă.
În funcţie de cât de mult te vei expune la soare, este posibil să te bronzezi chiar şi cu ea, dar foarte puţin.

| Etelca a răspuns:

Nu exista o atfel de crema..si cu spf 50 te bronzezi, multi oameni cred ca daca folosesti spf ridicat te bronzezi mai putin, insa ceva mai gresit decat asta nu exista, doar te ajuta sa nu te arzi si sa nu stai cu pielea expusa la radiatii.Dar de ce nu vrei sa te bronzezi? Incearca sa stai cu haine pe tine, dar tot te vei bronza, chiar si sub umbrela.N-ai ce facewinking

| Aramyx a răspuns:

Nu cred ca exista vreo crema, dar daca ai pielea alba si putine alunite nu te bronzezi mai intai te arzi si dupa te bronzezi.

| Lorenutza124 a răspuns:

Daca ar exista ar fi o minune

| StelyShiAtat a răspuns:

Crema solara cu SPF 50.
Ce zici de asta? http://living-or-not.blogspot.com/......-care.html
Ma rog nu te bronzezi mai deloc!