| Shukacu a întrebat:

Ce e ala permeat lactat? face rau? stiti laptele acela cu 51% lapte...despre ala vorbesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cryshhtian a răspuns:

Permeat lactat – produs obţinut în rezultatul extragerii proteinelor şi grăsimii
lactate prin ultrafiltrarea laptelui, laptelui parţial smîntînit şi laptelui smîntînit;

2 răspunsuri:
| Cryshhtian a răspuns:

Nu cred ca face rau insa e slab in proteine si carbohidrati

| Cryshhtian a răspuns:

permeat lactat – produs obţinut în rezultatul extragerii proteinelor şi grăsimii
lactate prin ultrafiltrarea laptelui, laptelui parţial smîntînit şi laptelui smîntînit;