| anonim_4396 a întrebat:

Ce e sanatos sa mananci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Multe verdeturi, legume, fructe, carne de pui (fara piele) fiarta sau gratar, peste fiert sau gratar, frigarui din piept de pui cu legume, lactate degresate, cereale integrale, salate...

| psiholoaga a răspuns:

Fructe si legume proaspete, oua, lactate, cereale, seminte.

eileen
| eileen a răspuns:

Legume si fructe de la tarani, carne proaspata, apa platawinking

| cely a răspuns:

Tot ce-ti prieste

regis
| regis a răspuns:

De toate, in portii mici si dese.

| DiMoDi a răspuns:

Părerea mea că de toate, omul fiind un "mamifer" omnivor... acum că+i primăvară, se recomandă verdeţurile, bogate in fibre, vitamine, fier, ş. a. m. d... (asta dacă binenţeles, nu ai probleme de sănătate, care să te împiedice să consumi anumite alimente)... happy

| gabrielutzu a răspuns:

Mici(+bere, mai ales pentru. fete, imi plac fetele care ragaie:laughing), slanina, sunca, fasole(da, multa fasole...), hot-doage, burgeri, carnati(iar pentru fete), si in general cam tot ce este prajit bine, totul udat bineanteles, cu multa bere, vin, tuica, si cu bauturi racoritoare cat mai acidulate si chimicalizate...sa bem, sa mancam, ce naiba, doar o viata avem, tinem cura de slabire pe lumea cealalta:laughing

| andi a răspuns:

Fara "e-uri" dar mai rar produse din astea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fructe si legume cat mai multe