| automobile a întrebat:

Ce e un "Vampir energetic"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala. Zice ca sunt oameni care fura energia altora. Eu am lucrat cu mii de oameni la viata mea si n-am gasit asa ceva.

| anncamarria a răspuns:

Asa se numesc oamenii carora le place sa te oboseasca psihic racaindu-te si punandu-ti tot felul de intrebari.Asa se incarca ei cu energie.

| sweetsilence a răspuns:

Cred ca ai cautat si pe google probabil..Sau nu? la ora actuala gasesti orice despre orice..Toti sunt specialisti in orice... Termenul pe care il folosesti tu este folosit frecvent in lumea ezoterica, yoga si asa mai departe. Poti intele exact despre ce e vorba.Vampir energetic..care se hraneste cu energia ta.Personal nu cred ca exista vampiri energetici dar exista intr-adevar persoane in preajma carora te simti epuizat mental sau dupa discutii aparent banale..Despre ei e vorba.Si exista si persoane in preajma carora te simti plin de energie, binedispus..chiar si dupa o discutie mai lunga...Prima cateogorie e de evitat din motive evidente.