| anonim_4396 a întrebat:

Ce efect are cofeina asupra creierului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Stimulant. Bine, pentru copii/adolescenti nu prea e buna.

| Freya1 a răspuns:

Provoaca o oarecare dependenta, da energie, in trezeste

| leapșa a răspuns:

Ii da energie.

| alinadianaaa a răspuns:

Cafeaua are multe beneficii asupra organimului, daca nu faci exces.Este recomandat de medic sa consumi cate o cana de cafea.

| CosminCD a răspuns:

Energia, stimularea pe care o creează cofeina - alterează, în timp, creierul.
Uite un articol interesant
http://www.descopera.ro/......-pana-acum

| udrescuf a răspuns:

Nu mai poti dormi, ai multa energie, provoaca dependenta in cantitati foarte mari.

| HorneaDaniel2002 a răspuns:

Reduce nivelul de melatonina.