| xFaith a întrebat:

Ce efect au pastilele Ecstasy?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cubuzunarulgol a răspuns:

Pozitive: euforie; dorinţă de a comunica; creştere a energiei; sentimente de: comfort, apropiere de alţii, dragoste, empatie; apreciere ridicată a muzicii, îmbunătăţirea simţului tactil, nevoia de a pupa şi îmbrăţişa oameni (nu neapărat într-o manieră sexuală)

Neutre: pierderea apetitului; dilatarea pupilelor; mişcare rapidă involuntară a ochiilor; posibile distorsionări vizuale cum ar fi lumini care lasă urme; mărirea moderată pulsului şi presiunii sângelui (efect ce creşte proporţional cu doza); dorinţa de a mai lua când efectele se duc

Negative (creşte posibilitatea efectelor negative proporţional cu doza şi frecvenţa consumului): legături emoţionale nedorite; tendinţa de a spune lucruri care să fie incomode după; tensiune la maxilar, ros în gol; memoria de scurtă durată afectată negativ; tensiune musculară; disfuncţie erectilă; mărirea temperaturii; deshidratare (beţi apă!); hiponatermie (nu beţi prea multă apă!); greaţă şi/sau vomă; senzaţie de tristeţe când se duc efectele drogului; depresie în următoarele câteva zile (comun la consumatorii frecvenţi)

9 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

La inceput o euforie de nedescris pe urma efecte la fel de catastrofale asupra organismului ca si euforia produsa.

| cubuzunarulgol a răspuns:

Poi... efectele is de 3 tipuri:
Pozitive: euforie; dorinţă de a comunica; creştere a energiei; sentimente de: comfort, apropiere de alţii, dragoste, empatie; apreciere ridicată a muzicii, îmbunătăţirea simţului tactil, nevoia de a pupa şi îmbrăţişa oameni (nu neapărat într-o manieră sexuală)

Neutre: pierderea apetitului; dilatarea pupilelor; mişcare rapidă involuntară a ochiilor; posibile distorsionări vizuale cum ar fi lumini care lasă urme; mărirea moderată pulsului şi presiunii sângelui (efect ce creşte proporţional cu doza); dorinţa de a mai lua când efectele se duc

Negative (creşte posibilitatea efectelor negative proporţional cu doza şi frecvenţa consumului): legături emoţionale nedorite; tendinţa de a spune lucruri care să fie incomode după; tensiune la maxilar, ros în gol; memoria de scurtă durată afectată negativ; tensiune musculară; disfuncţie erectilă; mărirea temperaturii; deshidratare (beţi apă!); hiponatermie (nu beţi prea multă apă!); greaţă şi/sau vomă; senzaţie de tristeţe când se duc efectele drogului; depresie în următoarele câteva zile (comun la consumatorii frecvenţi).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% negative!
pentru detalii intreaba un medic

| NbhdDaughter a răspuns:

Frumoase.

| мяaρѕмσкє a răspuns:

O doză de 80-150 mg de Ecstasy are un efect de 4-6 ore. Efectele Ecstasy depind foarte mult de starea iniţială a utilizatorului şi de locul (ambientul) în care substanţa este ingerată. Cei mai mulţi utilizatori declară că XTC le provoacă un sentiment de bine general, de încredere în sine şi în ceilalţi. Lumea devine mai bună, viaţa mai frumoasă, cei care sunt timizi devin mai comunicativi şi percepţiile senzoriale se intensifică (simţ tactil, percepţie auditivă, percepţie vizuală etc.). Ecstasy mai poate provoca şi alterarea percepţiei timpului, reducerea sentimentului de frică, reducerea obsesiilor, conştientizarea şi aducerea la lumină a unor amintiri foarte vechi şi creşterea apetitului sexual.

Răspuns utilizator avertizat
| Ukf_Dissocioo_1991 a răspuns:

Efect foarte placut, as spune chiar de neuitathappy exact cum au mai scris si altii aici,provoaca o euforie care nu pot s-o descriu prin cuvinte,cel mai placut lucru pe care l-ai putea face cind ai inghitit o pastila,este sa stai de vorba cu cineva,si daca acel cineva e de sex opus,placerea se dubleaza,in general, indiferent de ce faci sau cu cine sau unde esti, iti este foarte placut ceea ce faci, pot sa spun si partea proasta din toate astea, daca iei mai mult de 1 pe luna, iti mor celulele ficatului...mai greu ale creierului, dar asta nu o s-o simti niciodata, iti spun ce o sa simti dupa ce iei 3 sau mai multe zile la rind pastile extasy, faci o mica pauza de 2 zile,de undeva din corpul tau ies si intra in singe,apoi in creier un fel de hormoni care raspund de starea ta spirituala,ei apar de obicei cind esti certat cu prietena,cind ti-a murit un cunoscut apropiat,sau esti speriat sau ceva de genu asta,si te fac sa te gindesti ca esti cel mai prost om de pe fata pamintului,te gindesti numai la lucruri proaste,si vezi numai partea proasta a lucrurilor,nu iti face griji, sa stii de la mine, hormonii iti joaca festa, dar totusi, nu recomand la nimeni sa ia mai mult de 1 pe luna,eu de exemplu am realizat foarte multe lucruri de cind am inghitit prima oara,vad viata altfel,gindesc mai mult si mai pozitiv,nu mai sunt asa timid,sunt mai vesel si mai vorbaret,extasy m-a facut sa ma bucur de viata,am inteles ca viata trebuie sa fie placuta fara droguri, si ca sa te bucuri de viata, trebuie sa-ti placa ceea ce faci si sa tii tot timpu creieru ocupat, v-am spus totu despre extasy, e tot adevarat, testat pe mine...