| MisteriousGuy a întrebat:

Ce este acela un test molecular?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

"Diagnosticul molecular este o colecție de tehnici utilizate pentru a analiza markeri biologici în genom și proteom - codul genetic al individului și modul în care celulele lor își exprimă genele ca proteine ​​- prin aplicarea biologiei moleculare la testele medicale."
sursa: https://en.wikipedia.org/wiki/Molecular_diagnostics

Nu e greu sa cautati pe google, nu dureaza mai mult de 30 de secunde. Serios acum, nu mai puneti orice intrebare pe TPU.

| JicaContra a răspuns (pentru kb9):

Profei mele de chimie de liceu i se spunea Molecula, deci daca facea un test, se numea ca e test molecular big grin