| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai sanatos dintre un ou fiert tare sau un ou prajit moale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Fiert, prajeala nu e buna

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Prajelile nu vor fi niciodata sanatoase.Oul fiert tare este mult mai sanatos decat oul prajit in grasimi[de la ulei, untura etc.].

| buzeduulci a răspuns:

Oul fiert. happy
oul prajit are ulei. happy

| Kissmeagain a răspuns:

Oul prajit era imbibat 30%cu uleiul dn tigaie...prin urmare are multa grasime si, prin prajire, isi pierde din proprietati.
Oul fiert este mult mai sanatos din cauza faptului ca il fierbi doar.Folosesti numai apa, dar continutul nu intra in contact cu ea din cauza cojii.Si are si gust mai bun fata de celalalt.

| MKV a răspuns:

Oul fiert! din cauza ca oul prajit contine ulei mult si nu este deloc sanatos, absolut nici acea prajeala!

| Alecsandri a răspuns:

Ou fiert

| SugaaarFree a răspuns:

Oul fiert, dar scos din coaja inainte happy