| Lapusneanu a întrebat:

Ce exercitii stiti pentru postura? (mai exact am tendinta de a sta cocosat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Cele pentru bazin, ajuta, si sa te indrepti tot timpul. Poti face si flotari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Totul depinde de tine, adu-ti aminte sa stai tot timpul drept!
http://www.ziare.com/articole/exercitii+fizice+cocosat
Te pup!

| pisi03 a răspuns:

Poti sa incerci sa stai in fiecare zi cate 10 minute lipita de perete sau sa iti pui un bat intre maini si sa mergi asa prin casa

| ana72 a răspuns:

Incearca sa stai pe burta si cineva sa te traga de maini in spate, sau pune niste carti pe cap.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| oana222 a răspuns:

Incearca sa mergi prin casa tinand carti pe cap; la mine a mers laughing

| iulia55644 a răspuns:

Pai,mai mereu incearca sa impinci coloana inainte si cateva minute aproape ca nu vei putea sta cocosat si mai mereu cand mergi incearca sa-ti aduci aminte sa stai drept oricand si cand stai pe scaun stai rezemat de spatar ca sa stai drept daca nu are spatar vazi si tu ce faci happy

| Ivan_Lavinia_1995 a răspuns:

Yoga,ceva...