| Robert_Vela_1998 a întrebat:

Salut, eu sunt un tip mai... cocosat sa zic, stiti cumva niste exercitii fizice care m-ar putea ajuta?... multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Iei o coada de matura sau un prosop, il apuci cu mainile cu o priza de 2 ori mai larga decat latimea umerilor tai si il duci de la coapse (cum iti vin natural mainile cand le duci drepte in jos) pana cat poti tu pe spate. adica faci un arc de cerc cu prosop/bat/coada de matura. la prosop e important sa il tii in tensiune, deci sa tragi mainile inspre exterior. fa asta 5-10 minute pe zi si ti se va indrepta usor coloana. cel putin asa a facut matusa mea la 85 de ani si de la o babuta cocosata acum merge drept.

| Robert_Vela_1998 explică (pentru JohnnyBi):

Sa luam ca ex. prosopul, il tin in spate, nu?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Robert_Vela_1998):

Cum am zis. stand in picioare il intinzi cu mainile pe langa corp, priza de 2 ori mai larga decat latimea umerilor. si faci un arc de cerc (ridici mana din incheietura umarului, incheietura cotului ramanand nemiscata) pana cat pe spate poti. atat