| Laminin a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa faci pentru a da jos grasimea adunata in zona feselor si sub fese?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Nu poti da jos grasimea de pe o anumita zona,daca faci exercitii care solicita muschii pentru zona respectiva o sa iti tonifiezi si de ce nu largesti muschii dar asta tot nu o sa dea jos grasimeahappy Grasimea se da jos prin exercitii cardio. Inot,biciclism,fuga( Pentru a face cardio pe bicicleta trebuie sa fortezi, sa pui pe cea mai grea viteza sa cauti drumui care sa aiba o mica urcare si sa pedalezi ca si cum ai incerca sa atingi viteza maxima a bicicletei,nu pedalat usor, ala nu face absolut nimic) O alimentatie sanatoasa, mancare dupa 5-6 nimic. Si dupa vreo 6-7 luni o sa slabesti destul de binisor si dupa aceea poti sa incepi cu exercitii ca sa tonifiezi muschii si sa le dai forma feselor. Degeaba te apuci de exercitii fizice pentru muscic at timp ai grasime peste ei pentru ca nu o sa se vada, ba din potriva faptul ca muschii isi maresc voluumul o sa ai impresia ca tea-i mai ingrasat. Oricum sper sa reusesti, si tine minte ca dupa vreo 7 luni o sa incepa sa apara rezultate vizibile. asa ca nu te descuraza cand vezi ca tot asa areti dupa o saptamana. Bafta, sper sa reusesti.

| dodo1530 a răspuns:

Foarfeca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa elimini din alimentatie E-urile si sucurile,prajelile.
Sport:sala,inot, bicicleta, alergare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genoflexiuni.
http://www.google.ro/......tp?/search

| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/

| Alcy a răspuns:

Buna!
Garantat o sa ai un posterior tonifiat daca faci regulat exercitiile astea: http://cumul.ro/exercitii-pentru-fese/
La inceput nu o sa poti sa le faci perfect dar persevereaza. Eu le fac de cateva zile si vreau sa iti zic ca nu am avut niciodata febra musculara la atatea grupe musculare cum am dupa ele. Sincer sunt minunate si pentru fese dar si pentru solduri, picioare.

| george1705 a răspuns:

Pentru fese frumoase recomand exercitiile de pe http://www.pravaliata.ro/fese.htm si cura lui gabriel andronache http://www.pravaliata.ro/imunis.htm