| nothingveryspecial a întrebat:

Ce imi indicati si mie sa mananc ca sa ma ingras inca vreo 5 kg? Eu am 1, 63 cm si 43 kg iar doctorita mea ginecolog mi-a spus ca din cauza ca sunt sub greutate nu am ciclu menstrual neregulat. E posibil? Daca da, atunci ce sa mananc ca sa iau in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. Trebuie sa mananci sanatos, multe fructe, legume si numai mancare gatita si sa faci sport in aer liber.

| baru a răspuns:

Sall. Da. Este adevarat. Trebuie: Calm, stare de bine, minerale, proteine, si cel mai important, sport. Foarte mult sport. Nu trebuie de performanta, dar, miscare. Pa!

| onasis1961 a răspuns:

Ca sa iei in greutate ar trebui sa ai in meniu mult peste gras cum ar fi -crap, somn/macrou.somon etc.Carne de pasare la gratar sa mananci si pielea care are multa grasime.Carne de porc la gratar,multe salate, iaurt,kefir, sana, lapte batut si multe fructe.Bafta!

| nothingveryspecial explică:

Sport fac o gramada, din cauza asta sunt subtire. Mi-am dat seama ca mananc prea putin si consum mai multe calorii decat mananc zilnic.