| silvia_6803 a întrebat:

De la o vreme mananc foarte mult si nu ma ingras deloc tot aceiasi greutate am de un an de zile 51 de kg, si problema este ca imi vine sa mananc foarte des, tot timpul simt nevoia sa mananc. stiti care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irinushh a răspuns:

Te inteleg perfect. Eu am 16 ani, am 1.72 si 54 de kg. Eu am o singura masa pe zi: de dimineata pana seara non stop! Si nu pun nimic pe mine! nu stiu din ce cauza! Dar stiu de ce imi e foame mereu: timpul nu imi permite mese regulate, de aceea am mereu senzatia de foame. Poate la tine e vorba si de stres care are acelasi efect :* Eu zic sa nu te stresezi prea tare. Doar dupa varsta de 35 de ani incepe sa se depuna mai bine grasimea. Acum nu stiu daca ai motive de ingrijorare...big grin:*:*

1 răspuns:
| cosmin21 a răspuns:

Incearca sa ai mai multe mese(mese consistente).