| andra ツ a întrebat:

Ce imi recomandati pentru a-mi scapa pisica de purici? Am tot incercat diferite produse, prafuri, injectii, dar degeaba. Plus ca am si eu numeroase ciupituri din cauza asta crying. Dar pentru mine ce imi recomandati laughing? Cum sa scap de purici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mergi la pet shop şi cumperi zgardă pentru purici şi sigur te scapă de probleme, numai că miroase cam urât.

| remus a răspuns:

Fierbe marar verde, uscat de care ai, cat mai mult, intr-o cantitate de apa suficienta pentru a imbaia pisca, cainele, stropi in curte, sterge dusumelele, parchetul de cel putin de trei ori la intervale de o saptamana, mai adauga la acest ceai de marar 25 gr. oxid de cupru(piatra vanata)dizolvat in apa calda, efectul este garantat.

| CARMENCITA a răspuns:

Te duci la un pet-shop unde au medic veterinar si intrebi.Eu i-am dat cu o solutie care se pune in spate, la ceafa si care se da in functie de greutatea pisicii, trebuie sa-i spui medicului cu ce i-ai mai dat neaparat.Eu i-am pus Frontline si am dormit in alta camera trei zile si au disparut puricii, dar poti intreba tot medicul.Intrebarea nu te costa.

| SelenaDesire a răspuns:

Pentru tine? Nu pot decat sa-ti spun sa faci o baie fierbinte si sa scuturi toate lucrurile din casa. Sa dai cu insecticid. Pentru animal! Apropo, ador pisicutele! :X:X:X Dar pentru ele iti dau 3 sfauri:
1. Zgarda Anti-purici.
2. Borax - mi se pare ca e praf de acid Boric pe jos, se lasa cam 30 min si se da cu aspiratorul. Il poti cumpara.
3. Frontline - Pisica o poti trata cu asta. se gasesc capsule la veterinar, iar un tratement le tine cam o luna. Daca nu vrei sa folosesti chimicale, cumpara un pieptene cu dintii foarte desi, si incepe sa le piepteni de 2-3 ori pe zi.

Succes si ai grija pe viitor! :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-i o zgarda anti-purici

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Bolfo praf este ff bun te scapa de purici in 2 minute am incercat si eu pe pisica mea nu mai are nici un purice PS. Daca ii gasesti morti pe purici trebuie sa ii arunci in WC. deoarece s-ar putea sa faca pui! Asa si Bolfo e the best doar incearca!

| OnStreet a răspuns:

Du-te la magazinul de animale si cere "Fronlein" sau asa ceva, si ai pui picaturile dupa gat