| KLLO a întrebat:

Ce imi recomandati si mie pentru ochi rosii am incercat cu Netildex si tot degeaba doctorii unde am fost sunt extrem de inapoiati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca systane

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Optrex!

| CuriousStuff a răspuns:

Doctori inapoiati...
Cauta alti doctori, probleme de sanatate se rezolva la medic, daca vrei leacuri babesti nu stiu, zau, cine e mai inapoiat.
Tratamentele se dau personalizat in functie de problema fiecaruia, ochii rosii sunt un efect, poti sa-l tratezi, dar daca vrei sa scapi definitiv de asta trebuie sa tratezi si cauza. Nu dormi destul, oboseala, probleme circulatorii la nivelul ochilor sau altele...

| KLLO explică (pentru CuriousStuff):

Tratamentul il vreau pentru mama are si poliartrita si doctorul da Netildex stiind bine ce reactii adverse are si a mai avut ceva care se numea altfel dar pe prospect este exact ca Netildex care mai si creste presiunea intraoculara si nici macar nu s-a sinchisit sa-i masoare tensiunea inainte sa-i dea tratamentul

| CuriousStuff a răspuns (pentru KLLO):

De obicei majoritatea medicamentelor pentru o anumita afectiune au cam aceleasi ingrediante sau cel putin aceeasi substanta activa. Poti sa vorbesti cu medicul, sa ii ziceti lui asta. Sunt sigur ca nu e asa de batut in cap precum pare, pana la urma e medic. Si daca nu e ok medicul puteti sa-l schimbati oricand.

| DumitruS a răspuns:

Pe termen scurt iti recomand Optrex pentru oboseala (ceva de genul) dar spray-ul. Il gasesti in Bebe Tei cu aproximativ 50 de lei.

Pe termen lung, cauta un doctor care nu e inapoiat.winking

| g4mma a răspuns:

Pai evident ca cel mai eficient e somnul.
Uite, eu mi-am luat de la farmacie asta:
http://www.farmaciastejara.ro/images/hydraphase%20intene%20ochi.jpg -pentru exteriorul ochilor
si picaturile astea:
https://comenzi.farmaciatei.ro/......019850.JPG -pentru interior