| Mariana155 a întrebat:

Ce inseamna ca, cateodata simt pe corp palpitatii ale vaselor de sange adica daca am palpitatie de aia la picior si pun mana, simt cum bate asa de tare ca si cum as pune mana pe inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Poate de la oboseală, sau de la presiunea sîngelui în vase, dar dacă simți acea palpitație cum spui tu la picior, este din cauza oboselii, și solicitării picioarelor foarte mult, acum este și vară și sînt călduri mari și sîngele fierbe, stai mult în picioare, sau mergi mult? Se poate și de la asta să simți acel disconfort. Masajul picioarelor ajută mult, încearcă-l.

| BRG a răspuns:

Poate se contractă mușchii.

| Mariana155 explică:

Dar nu numa la picior. si la spate, mana. etc