| Invictusman a întrebat:

Ce înseamnă când ți se zbate ochiul drept frecvent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RalucaRalu2 a răspuns:

Poartă denumirea de fasciculatie benignă și are ca si cauze principale stresul, carența de magneziu, oboseala ochiului, infecții.
Încearcă să te odihnești mai mult, eventual să îți faci o analiză să vezi cum stai cu magneziul. O vizită la medic este întotdeauna de preferat.
Sănătate.

32 răspunsuri:
| Pamanteanul a răspuns:

Întreabă și tu infirmierii de acolo, ma gândesc ca ai spasme care apar la o vârstă înaintată.

| Invictusman explică (pentru Pamanteanul):

Sunt tânăr, nu înțeleg de ce se zbate, am carenta de calciu sau poate stau prea mult pe tel