| Valyasdfg a întrebat:

Ce înseamnă dacă simt o înțepătură in zona inelelor de la coloana? Câteodată mă înțeapă mai sus, altădată mai jos sau in mijloc, menționez că unde lucrez se mai și ridică

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil o usoara afectare musculo -scheletica ca raspuns la solicitari fizice precum ridicat, carat, asezat greutati.Incearca, intai, sa respecti tehnicile de ridicare si manevrare a greutatilor descrise in link-ul : http://www.cpslm.ro/weight.html
Daca situatia nu se imbunatateste, du-te la un ortoped. Sanatate!

| Valyasdfg explică (pentru alessia5158):

Și dacă s-a uzat cumva vreun inel?, Am văzut pe net că uzura duce la presarea osului și într-un final la curbura coloanei adică cocoașă, Doamne ferește!

| Rotazi a răspuns (pentru Valyasdfg):

Cu simptomele astea, cel mai bine este sa mergi la medic si sa faci un control.

| alessia5158 a răspuns:

Durerea de spate este doar un simptom!--- de aceea trebuie mers pentru investigatii la un medic ortoped.

| Valyasdfg explică (pentru alessia5158):

Durerea poate fi si de la musculatura dar la mine e la os, la inele, se simte înțepături și durere, bine nu chiar așa de mare dar e destul de deranjant

Răspuns utilizator avertizat