| Sara2 a întrebat:

Simt ca o intepatura in talpa, uneori o simt uneori nu, am crezut ca am o aschie, dar m-am uitat si nu e absolut nimic, am dat cu unghiile, nu e nimic nimic, nu simt nimic. Cum sa fac sa-mi treaca? Ma inteapa doar cand merg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil este o depunere de calciu nu este vorba de aschie si acela se face de la consumul de sare trebuie sa maninci mai putine alimente sărate ca acea sare se depune in oase se fac cristale si dor tu asta ai depunere in talpă, dar ambele tălpi te dor?: Sau doar la un picior? Cum a apărut durerea brusc? Trebuie sa ti faci o radiografie sa vada medicul ortoped cauza exactă a durerii.De cît timp te doare?

| francut a răspuns:

O simti cand mergi incaltat sau cand mergi descult? Poate ai ceva in talpa incaltamintei si iese la presiunea piciorului.

| Sara2 explică (pentru francut):

Bună. O simt cu orice pereche de încălţăminte, şi cu orice şosete, şi cu piciorul gol, am probat toate variantele, că m-am gândit şi eu la asta prima dată

| francut a răspuns (pentru Sara2):

In acest caz, mergi la medicul ortoped. Cu aparatura lor, va vedea ce este acolo.