| nikolettta a întrebat:

Ce inseamna drenarea maselei? Cat de dureroasa este? Cat de mult doare anestezia? Dar scoaterea nervului?
funda
urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Nu doare cand iti face anestezia depinde si dupa medic cei drept ce fel de anestezie iti face daca iti da doar su spray sa te astepti la o durere insuportabila, si scoaterea nervului doare dar nu foarte tare.Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Mie mi-a facut facut anestezie in obraz pe interior si in cerul gurii, doar cea din urma m-a durut putin, scoaterea nervului nu doare daca ai anestezie facuta, dar la urmatoarea vizita iti va scoate ce a ramas de prima data din nerv, ce nu a putut sa scoata cu anestezie, doare putin, dar nu e ceva de speriat.

| oHarryo a răspuns:

Ok, nu te panica, nici un medic, oricare ar fi el, nu o sa scoata un nerv fara a anestezia cum trebuie, stai linistit, cat de durere, din proprie experienta iti zic ca nu e asa de nasol pe cum se crede. Sanatate!