| mihaela1984 a întrebat:

Ce inseamna frotiu negativ pentru o leziune intraepiteliala sau maligna, cu modificari reactive non-neoplazice asociate inflamatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca nu ai cancer si nici leziuni precanceroase si mai inseamna ca ai o infectie vaginala, posibil in curs de vindecare. Asta daca vorbim despre un frotiu Babes-Papanikolaou, ca n-ai precizat.

2 răspunsuri:
| fiyah1 a răspuns:

Negativ.non-neoplazic- inflamatie
, adica nu e leziune intraepiteliala sau maligna(cancer), modificare non-neoplazica adica iar nu e cancer, asociate inflamatiei. deci e inflamatie, dar totusi nu a fost interpretat rezultatul asta de un medic?

| florymilitaru a răspuns:

Inca nu peste o luna