| Puiu_3680 a întrebat:

Am facut un test Papanicolau si mi-a pus diagnosticul frotiu negativ pentru leziune intraepiteliala sau maligna, modificari reactive non-neoplazice asociate cu inflamatia severa, prezent trichomonas vaginalis si candida. Ce inseamna si o pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca ai o infectie foarte grava luata pe cale sexuala. O tratezi la ginecolog.

Abh
| Abh a răspuns:

Inseamna exact ce scrie: ai o infectie vaginala cu Trichomonas si ai de asemenea o ciuperca. Bineinteles ca o poti trata, trebuie insa sa fi foarte serioasa in privinta tratamentului si sa faca si partenerul tau tratament.

| YoYoLicious a răspuns:

Analizele trebuie citite de ginecolog. Si tot el iti va spune cum sa tratezi ce ai... uite aici: http://www.seximus.ro/articole/tricomonas.php