| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU.

Ati iubi o fata care are hirsutism?

16 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Prima data nu stiam ce inseamna dar mm documentat
este o boala, fata nu e vinovata cu nimic. daca chiuar iti place de ea si va intelegeti bine poate fi o relatie frumoasa. acum cu tehnologia asta poate sa ia medicamente... epilare definitava, se poate absolut pricewinking

| uglyCORPSEbride explică (pentru Gdeni):

Sunt fata. Si am boala asta stupida. Nu vreau sa iau medicamentele pentru ca mai rau imi fac.
Nu ma va iubi nimeni niciodata

| Gdeni a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

N-am stiutca esti fata. nu te descuraja problemele astea se rezolvawinking du-te la doctor va gasi o solutie pentru tine daca spui ca pastilele iti fac rau

| uglyCORPSEbride explică (pentru Gdeni):

M-am dus la doctor! El mi-a spus de pastile. Alta solutie nu exista.

| Gdeni a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Epilare. doare, dar baba sufera la frumusete
oricum spune-i doctorului idiot ca nu iti fac bine si gata

| uglyCORPSEbride explică (pentru Gdeni):

Doctorul mi-a spus ca nu-s bune! De aia nu le iau. Epilarea nu se poate face chiar peste tot...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, aş iubi-o ( de ce nu ), afecţiunea respectivă se POATE trata!
Şi, oricum, iubirea NU alege şi nu te "întreabă" - o SIMŢI pur şi simplu.

Văzând explicaţiile tale ulterioare, am constatat că tu eşti fata care are această afecţiune.

Totuşi gândirea ta este absolut GREŞITĂ!
În primul rând, pentru că fiecare avem calităţi sau defecte, iar în al 2-lea rând pentru că sunt şanse ca să tratezi DEFINITIV această afecţiune!

Apoi, nu ştiu care medic a putut fi aşa de CRETIN ca să-ţi spună că medicamentele respective nu sunt bune şi să nu le iei!
Asta este o mare TÂMPENIE!

Precizează ( eventual ) la ce medic ai fost ( specialitatea, NU numele ) şi ce investigaţii/analize ţi-a făcut, precum şi ce medicamente ţi-a prescris ( denumirea şi modul de administrare ).
Şi vedem dacă ai primit tratamentul adecvat...

De asemenea, precizează dacă ai dereglări ale ciclului menstrual, de când ai menstruaţie ( când ai avut PRIMA menstră/menarha ) şi datele ciclului menstrual ( din iulie 2012 până în prezent ).

Pentru alte detalii despre această afecţiune ( precum şi tratament ) vezi articolul de la linkul :
http://www.csid.ro/health/hirsutismul-la-femei-cauze-si-tratament-4350486/

http://www.sfatulmedicului.ro/......-femei_882

http://www.divahair.ro/......_tratament

Dacă nu vrei să postezi aici detaliile cerute, mi le poţi trimite prin mesaj privat.

Şi, NU "dispera" : ai să vezi că la momentul potrivit vei întâlni alesul inimii.
Ai timp destul, ai DOAR 14-15 anişori.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Da de ce nu? Ce importanță are?

| Dariusuu a răspuns:

Normal ca da.

P.S Si exista tratament.

| uglyCORPSEbride explică (pentru Dariusuu):

Nu ti se pare scarbos?

P.S.:Tratamentul ala nu este prea sanatos.

| Dariusuu a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

O persoana cand iubeste, iubeste sincer. I iubeste calitatile cat defectele.

Cum spunea White: Iubirea chiar nu are limite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii si tu zicala aceea : ''Iubirea n-are limite''.

| uglyCORPSEbride explică (pentru anonim_4396):

Daca ai fi pus intr-o asemenea situatie nu ai iubi-o. Nici eu nu as face-o.
"Iubirea n-are limite"=cea mai mare minciuna pe care am auzit-o vreodata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Omule, nu exteriorul conteaza, ci interiorul. Frumusetea, formele si ce mai vrei tu, trec odata cu trecerea timpului.

| Raul_Raul_1997 a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu conteaza. chestiile asteahappy

| rucsiiixPikachu a răspuns:

De ce nu? oricine merita sa fie iubit. fara a lua in considerare defectele...puppy dog eyes