| lăngătinemereu a întrebat:

Ce insemna daca ieri colega mea de la scoala in clasa cu mine a-VI-a-B s-a intamplat cam asa.
In pauza m-am dus la ia sa vorbim si 2 colegi " baieti „ nu ne lasau in pace si eu i-am zis cu colega mea ROXANA sa ne lase in pace ca tot ne jigneste numele de faimile iar colega mea ia zis : pleci sau nu. Si colegul a inceput sai deie o palma peste cap foarte tare si a inceput sa urle (aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa) si se zgaltana si a dat cu capul de calilofer dar nu sia spart capul dar nu a mai putut sa respire tot facea ( ahahahahahahahaa ) si a lesinat in clasa si in cabinetul medical scolar cel mai scrucrt timp raspunsul azi pana la 11 sau pana maine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Eu n-am inteles cine a lesinat pana la urmalaughing
Aaaa, cred ca tu!
Ca probabil numai lesinata ai fi putut scrie in halul asta!

| lăngătinemereu explică (pentru AndraNicoleta):

Nu eu si colega mea ca ma scris mai sus se vede destul de bine asa ca eu pun intrebari nu comentari banale

| 23partyboy a răspuns:

Primul lucru care il faci cand se intampla asta cu cine din preajma ta suni la 112 si cel mai important sa nu te panichezi sa fii calma cel putin atat cat sa dai informatiile necesare, daca vrei pe urma poti chema profesorul de serviciu si asistenta sau medicul din scoala, ahh si una peste cap la colegii tai big grin

| lăngătinemereu explică (pentru 23partyboy):

Ar fi bun dar nu sunt si in primul rand nu avem voie cu telefoane la scoala

| 23partyboy a răspuns (pentru lăngătinemereu):

At chemi profesorul de serviciu si asistenta sau trimiti pe altcineva si intre timp te asiguri sa observi daca amica ta este constienta sau inconstienta, ai zis ca a lesinat deci era inconstienta sigur de la trauma care a avut-o cu caloriferul, oricum trebuie sa fii calma pentru astfel de situatii care se mai pot repeta si pot fi si mai grave in principal te asiguri sa vezi daca respira daca ii bate inima, sa ii eliberezi caile respiratorii si in cel mai scurt timp sa anunti pe cineva care are posibilitatea sa cheme ajutor indiferent ca este profesor cineva mai in varsta decat tine sau asistenta scolii

| XcritiX a răspuns:

Ahhh limba romana asasinata laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| lăngătinemereu explică:

Ce nu in tntelegi va mi-a raspuns unul dar tu nu judeci la cittit vadca

| lăngătinemereu explică:

Sa stii ca am scris asa AndraNicoleta Ce insemna daca ieri colega mea de la scoala in clasa cu mine a-VI-a-B s-a intamplat cam asa.

| ClaraB a răspuns:

Nu am inteles nimic.
O fi vina mea?!
Ai omorat limba romana!

| AleXzpm a răspuns (pentru ClaraB):

Fringe

| ClaraB a răspuns (pentru AleXzpm):

Aaaa, pai ce faci?! Ori esti stalker, ori ba!
ai ratat cateva intrebari!

| AleXzpm a răspuns (pentru ClaraB):

Gata! imediat ma apuc, mersi ca mi-ai zis -.-

| Nikolas0 a răspuns:

Off off unde e romana de altadata.