| Daniella_4731 a întrebat:

Am o problema. Colega mea de clasa la o ora a lesinat. Ea la inceput a tremurat apoi a lesinat si a vomitat cu sange si nu a mai putut vorbii cu noi. Noroc ca era profa in clasa. Ce inseamna asta? De la ce a pornit (apropo eie nu-i plac lactactele deci...)?
VA ROG HELP ME! VOT + FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mâncărici a răspuns:

Probabil are anemie. Poate fi provocata si de la un consum moderat de lactate.Recomandarea ar fi sa consume cat mai multe lactate, insa nu este bine nici sa fie fortata sa faca aceasta. Daca ar face un set de analize nu ar strica

4 răspunsuri:
| Cristian0eTc a răspuns:

CRed ca nu a luat micul dejun sau a consumat ceva care nu ii place de exemplu lactatele cred ca ar trebuie sa consulte un medic!

| Codrindor a răspuns (pentru Cristian0eTc):

Cel mai bine e sa se adreseze unui medic specialist sau chiar medicului de familie! In problema dvs nu ati specificat varsta care are o importanta deosebita!
E posibil sa fie la pubertate sau fie in perioada de menstruatie, sa fi avut vreo hemoragie in cantitate mai mare, sa fie vorba de vreo anemie, lipsa de calciu. Sunt foarte multe de intrebare mai ales ca in sindromul de varsatura a aparut si sange! Poate sa fie ceva de la sistemul respirator, sa fie vreo pleurezie, de la vreo raceala netratata la timp! Sanatate multa va dorim!

| Cristian0eTc a răspuns:

(eu am fost primul) cel mai sigur e sa consulte medicul deoarece poate sa se agraveze si cred ca poate acel produs consumat de ea era alterat! cam asa ceva!

| delia12isa a răspuns:

Pai da ca si eu am patit la fel spune-i sa manance legume toata saptamana, si sa nu manance lapte, branza spantana.etc.