| mihaela083 a întrebat:

Buna Tpu.De ceva vreme ma tot necajeste un tip din gasca. face tot felul de glume proaste,si il pun la punct de fiecare data, numai ca nu se opreste deloc din a ma enerva.Aseara i-am dat o palma peste umar si a inceput sa urle pe strada,de fata cu toti,ca sunt o taranca ca de ce umblu cu gasca lui, ca nu ma baga nimeni in seama acolo..tot felul de lucruri urate.Ce as putea sa fac ca sa ii inchid gura definitiv? Sa il ignor nu pot..ma jigneste incontinuu si nu mai suport

2 răspunsuri:
| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Sfatul meu e sa il lasi asa sau sa iti schimb gasca. NU incerca sa schimbi oameni ca faci o mare greseala.

| BirdyL a răspuns:

Nu mai umbla cu aceea gasca o vreme. Daca ai un prieten mai apropiat acolo spune-i : Eu nu mai rezist, ori faceti ceva, ori nu ma mai vedeti. Daca ceilalti sunt de partea ta vor rezolva, daca nu, este clar ca locul tau nu este acolo cu acele persoane. Succes!