Întrebare recomandată | Bogdan2304 a întrebat:

Ce mancaruri pot creste pofta de mancare la copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Polenul recoltat de albine. Se cumpara de la tarabele apicultorilor, Apicola sau Plafar. Pentru un copil, doza ar fi cred doua lingurite, dimineata. Se poate amesteca cu miere, iaurt sau altceva. Are efect puternic si aduce si alte beneficii.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Grele" gramaticele astea!

| Bogdan2304 explică (pentru darrio2007):

Profu de gramatica mai taci

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan2304):

Dupa ce ca scrii ca unul cu 4 clase tot tu ai clanta mare? Tipic generatiei actuale.

| Bogdan2304 explică (pentru darrio2007):

Sunt in clasa a 4

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan2304):

Vai,ce te-am ghicit!

| alexandrualind a răspuns:

Cele bune la gust.

| TanteMarianne a răspuns:

Ciocolata

Răspuns utilizator avertizat
| TCosminn a răspuns:

Data viitoare te rog sa fii mai atent la logica intrebarii si sa folosesti semnul ca atare. De obicei mancarurile care dau pofta de mancare contin ori fructe ori legume. Fara dulciuri, fara iaurturi sau chipsuri. Nu da unui copil ceea ce ii place, ci ceea ce ii e de folos. Daca nu are o alimentatie corecta, ii poti da tu ce vrei ca nu o sa-i poti creste apetitul.

| Pizzaislife a răspuns:

Personal cand mananc ceva acru sau acrisor gen muraturi ma face sa mananc mai mult poti incerca dar cel mai mult va manca oricum fastfood deoarece copii mananca mult ce le place

| Daniel2203 a răspuns:

Portocalele ca contin vit. C

| Yaloomano a răspuns:

În general carnea îți mărește pofta de a manca

| Hanekawa_Kyo_1999 a răspuns:

Am fost unul din copiii mofturosi la mancare ce manca putin si inca sunt mofturoasa.Sincer,a mers o singura solutie.Sa mananc ceea ce imi place doar. Daca trebuie sa mananc ceva ce nu prea imi place doar voi,, ciuguli,,