| DeeaLove08 a întrebat:

Ce masca buna, de curatare, care sa ajute si pentru cosuri sau ceva pentru cosuri de la avon sau oriflame imi recomandati? ceva ce ati incercat si v-a ajutat! pana in 20 de lei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe un tonic antiseptic și tinctură de propolis aplicat pe fiecare coșuleț în parte.
Lasă chimicalele de la Avon și Oriflame!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Nu iti recomand masti de la Avon.Iti recomand mastile pe baza de argila si ceairuile de urzica si "trei frati patati", fac minuni.
Bafta!happy

| kiki a răspuns:

Gand la gand cu bucurie! chiar cand am citit intrebarea ta aveam pe fata o masca cosmetica de la Avon! deci eu folosesc de mult timp doua tipuri de masca de la avon-avon naturals purifyng with tea three and cucumbeer, adica cu ceai verde si castravete.castravetele pentru fata are un efect astringent si de curatare intensa a porilor si cosurilor, ideal pentru ten obosit.si mai am o masca, de fapt nu e chiar neaparat o masca si mai exact o crema abraziva energizanta cu piersica si lapte de migdale,(avon naturals, face energising peach and almod milk, facial scrub)care se maseaza usor pe fata umeda si se clateste.lasa pielea catifelata si luminoasa. Dupa aceeia, ti-as recomanda remediile cat mai naturale pentru ten.Fructele,legumele,masti de fructe, etc.si bineteles foarte recomandata si consumarea de fructe si legume din abundenta deoarece ele contin vitaminele de care organismul are nevoie, ele sunt sursa vietii si secretul frumusetii si al longevitatii.Important-este foarte sanatos-sa bei cat mai multa apa! dimineata pe stomacul gol o cana mare de apa! curata organismul, este buna la rinichi si daca ai rinichii sanatosi vei avea si intreg organismul sanatos, pielea mai sanatoasa, mai ferma si ajuta si la arderea celulitei.Inca un remediu natural foarte eficient este ca in fiecare seara dupa demachiere sa te speli cu zatul de la cafea.zatul fiind abraziv curata in profunzime, indepartand celulele moarte si stimuleaza productia de noi celule, tonifiind pilelea.Zatul de cafea mai este si un foarte mare inamic al celulitei! Nu vei reusi sa scapi de celulita fara un program de exercitii regulat si intens, insa poti sa o atenuezi folosindu-te de puterea zatul de cafea. Amesteca zatul de cafea cu un albus de ou, aplica pe coapse si fund, dupa care invelesete zona in folie de plastic. Lasa sa actioneze o jumatate de ora! Crede-ma eu fac acest lucru de ani buni si sunt foarte multumita.zatul de cafea este foarte bun si la atenuarea bronzului.Tot asa aplicat pe piele cu ulei de masline cca 20 de min.Succes!

| Ayumha a răspuns:

Decat sa dai banii pe ele, si unele nu sunt chiar atat de bune pe cat par, dc nu iti faci o masca acasa, sanatoasa si naturala, si cu efecte dupa cel putin2 utilizari? Eu am avut cosuri multe si am facut o masca naturala cu argila si zeama de lamaie... faceam de 2 ori pe saptamana o data cum am zis cu argila si zeama de lamaie si o data cu miere, dar sa fie naturala din stupi nu din alimentare, a dica intelegi tu naturala luata de la plafar, si acum numai am nici macar un cos dupa 2 saptamani de folosire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cheltuii bani pe mastile de la Avon sau Oriflame, am luat si eu de la Avon si mi-au aparut mai multi. Cel mai bine consulta unde dermatolog, te va ajuta mai mult si sigur!happy