| anonim_4396 a întrebat:

Ce medic din constanta ar face intrerupere de sarcina la peste 3 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Stii, inima copilului tau bate, este deja o fiinta vie, un spirit care ar trebui sa se materializeze pe acest pamant pentru ca sa aduca un plus de tinerete, speranta pentru imbatranita Europa. Ti s-a raspuns deja, dupa 3 luni intreruperea de sarcina nu mai poate fi facuta decat daca sarcina ar avea efect negativ asupra sanatatii mamei si atunci, o comisie de medici trebuie sa se pronunte pentru acest gen de interventie.
Sunt convinsa ca tu nu ai inca copii si deja te-ai hotarat ca nu este cazul "sa te complici" pentru a-ti asuma responsabilitatea nasterii unui copil. Ce te vei face daca, sa presupunem ca ti s-ar face aceasta interventie chirurgicala- avortul_, si apoi vei ramane infertila intreaga ta viata, lucruri care s-au mai intamplat si altor femei. Cred ca nici nu-ti doresti acest lucru. Revenind la intrebarea ta daca se poate si raspunsul este ca nu, este bine sa te "consolezi" si sa te pregatesti sa devii o buna mamica pentru copilul tau. Nu va fi usor, insa este calea cea mai buna pentru toata lumea. Nu dispera oricat de greu ti se pare acum, vei gasi solutii pentru a te descurca si vei vedea ca, vei fi foarte fericita ca, astazi ai primit un raspuns "negativ", in opinia ta.
Nu incerca vreo metoda "neortodoxa" pentru un avort provocat de cine stie cine, dupa "sfaturile "unor asa zisi "buni prieteni", pentru ca iti risti si tu viata si atunci totul s-ar termina cu o tragedie. Curaj si Dumnezeu sa te ajute sa aduci pe lume un copil sanatos, iar tu sa fii o buna mama si sa te gandesti la noi atunci cand te va mangaia si-ti va spune cu duiosie magicul cuvant "MAMA".

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Este riscant sa faci intrerupere de sarcina la peste 3 luni, deja copilul este format si nu cred ca sint dr care isi mai risca meseria in vremurile de azi.Bafta si nu dispera, un copil poate aduce bucurii, asta bineinteles si de varsta care o ai!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu fa asa o CRIMA! Altele fac tratament ani de zille pentru a strange bebelul in brate! Cauta alte solutii, eventual Daree spre adoptie, mai sunt Oameni cu suflet, care ti l-ar lua imediat! Plus, cum ai putea trai cu asa ceva pe constiinta?

| mioara a răspuns:

Cred ca nimeni de ce ai stat, atat chiar daca nu este dorit vei vedea ca il vei iubi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista niciunul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea consulta un medic de la o policlinica privata si rezolvi problema dar sa nu fii la 6 luni ca riscul tau este mare ointrerupere merge pina la 15 16 saptamini incearca si as vrea sa aflu daca ai rezolv pentru ca am pe suflet un caz care mia distrus viata pentru ca a fost smechera daca vom mai vb o sa ty povestesc despre ce este vb dar pina atunci iti doresc numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa faci asta? e pacat. lasa acest suflet sa traiasca si te vei bucura mult de el.nu te teme si nu dispera. vei fi fericita. altfel posibil sa te mustre constiinta pana la sfarsitul vietii. adica vei regreta. copilul este o binecuvantare de la Dumnezeu

| djady a răspuns:

Unu nebun