| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare? Daca am facut o intrerupere de sarcina(sarcina fiind de 2 luni), se vede la un control ginecologic? Adica daca nu ii spun doctorului respectiv isi da seama? Multumesc!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general nu, dar e bine sa-i spui, fiindca este extrem de important. Uterul nu mai revine niciodata la normal dupa trauma unui avort si e obligatoriu sa spui ginecologului cauza pentru a te putea ajuta sa ai o viata cat de cat normala.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Doar dacă ginecologul este foarte bun în ceea ce face iar cel care a făcut intervenţia de avort nu a fost prea genial. În orice caz, de ce să nu-i spui? Din fericire acum avortul nu mai este interzis aşa că nu văd care-i problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da din pacatecrying.

| deea.m a răspuns:

Dap.doctorul isi da seama. dar nu inteleg de ce vrei sa te feresti pentru ca ginecologul tau trebuie sa stie totul despre "intimitatile" tale...nu ascunde nimic pentru ca ti se poate da un tratament gresi sau un diagnostic gresit