| Alex22C a întrebat:

Ce medic specialist tratează scolioza și durerile de spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiropractorul sau fizioterapetutul!

| Bia18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Prima data este necesar un consult medical de specialitate, apoi pacienților li se poate recomanda fizioterapia, iar medicul responsabil cu aceasta afectiune este ortopedul.

| Anonimul151 a răspuns:

Neurologul tratează durerile de spate. ( nu e o glumă ).

| Bia18 a răspuns:

Pentru scolioza ortopedul este recomandat. Desigur, daca problema este mai grava se face o echipa multidisciplinara.