| Marii a întrebat:

Ce metode naturiste stiti pentru intarirea oaselor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Iti trebuie neaparat oua de casa, le speli bine, cojile le lasi la uscat, le macini si se amesteca cu miere. Cantitatea de miere trebuie sa fie egala cu praful rezultat din coji (masori cu o lingurita), lasi amestecul obtinut la macerat 7 zile si iei cate o lingura dimineata (adulti sau 1 lingurita copii) inainte de micul dejun. Sanatate.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/osteoporoza.htm

Ai aici sfaturi pentru intarirea oaselor si tratamente in caz de boala.

| mioara a răspuns:

Iaurt

| selef a răspuns:

Suruburile din titan.

| iri a răspuns:

Sa consumi lactate.

| ewen a răspuns:

Coaja de ou, data prin rasnita de cafea o bei cu lapte ceva repede sa nu simti, stiu pare cam naspa dar e cel mai bun preparat de calciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bea cola, in caz ca bei (contine aspartam si slabeste oasele)

Cel mai bine e sa iei calciu + de; daca vrei neaparat natural poti bea tone de lapte ca sa asimilezi calciul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Cartilaj De Rechin Si Multe Lactate.Cartilajele Costa In Jur De 30 De Lei.Se Gasesc Cam In Orice Farmacie.Pe Mine Ma Ajuta. Sper Sa Te Ajute Si Pe Tine

| Altair22 a răspuns:

Calciul este suggadaddy-ul/pimp-ul oaselor laughing

Calciu gasesti cel mai cel in produsele lactate.

O metoda naturista ne-a spus`o profa de bio: coaja de la un ou se ia si se macina marunt, si se amensteca cu miere. Se ia de 3 ori pe zi: dimineata, la pranz si seara - dupa mese happy Cica in 2 - (max) 3 saptamana deja esti alt om. N`am incercat thinking dar, mai stii?hee hee

Sper sa iti fie de foloshee hee

| Carouri a răspuns:

Aboneaza-te la lapte. de la tarani. Nu de la magazin. ala doar teoretic e lapte.