| uchihasasuke09 a întrebat:

Ce parere aveti de medicamentele de memorie? Fac mai mult rau sau mai mult bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pe scurt:placebo

| Apokales a răspuns:

N-am nici o idee in legatura cu ele, dar poti bea o ceasca de cafea, ajuta sa te concentrezi mult mai bine. Desigur, cafeaua este un psihoactiv, un drog, asa ca incearca sa nu faci exces.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu te astepta sa citesti o data o pagina si sa o memorezi pe toata, ajuta putin doar ca ajuta mai mult la concentrare decat memorie. Eu recomand ceai de ginko biloba, preferabil din frunze, faci unul mai concentrat si bei cam un litru, pe mine m-a ajutat mult mai ales ca parerea mea este mai ok decat cafeaua si contine si acesta cofeina care sa iti dea un plus de concentrare (pe langa proprietatile lui stimulante ale memoriei). Atentie totusi daca iei medicamente, acest ceai (precum si cafeaua) ajuta la dilatarea vaselor de sange si la absorbtia de substante in corp.

| Eugen80 a răspuns:

Lecitina, ciocolata neagra de calitate si in rest mancare sanatoasa.
Alte medicamente nu stiu daca exista, sunt doar suplimente, iar astea trebuie incercate pentru ca unele nu fac nimic, cateodata fiind doar un efect de placebo! 80% din industria farmaceutica se bazeaza pe placebo!